Film
Theater & concert

  Theater
   Agenda
   Nu in het theater
   Theatertips
   Recensies
   Nieuws
   In première
   Festivals


  Service
   Nieuwsbrief
   Museumtips
   Tools

   Contact
   Adverteren
   Voor bedrijven
   Voor podia
   Colofon

Theaterrecensies

Wunderbaum - Rail Gourmet




Jacques Nachtegaal - Het Collectief N & P
Wunderbaum is een Vlaams-Nederlands theatercollectief dat tot voor kort opereerde als 'satelliet' van NTGent. Sinds januari 2009 heeft het de Rotterdamse Schouwburg als uitvalsbasis. Het gezelschap was in het verleden al goed voor een aantal spraakmakende producties en met deze locatievoorstelling wordt er een aan dat rijtje toegevoegd. Het stuk is een multidisciplinair epos over de wanhopige pogingen tot contact in een steeds weer wisselend landschap van woon- en werkplekken. Vinden we het geluk door steeds maar weer onze grenzen te verleggen, of door een manier te vinden om juist ergens te kunnen blijven.

De voorstelling is opgebouwd uit een muzikale performance, een telefoongesprek en een dialoog in de bestuurderscabine van een trein. De op het oog los van elkaar staande voorstellingsonderdelen blijken naarmate de voorstelling vordert steeds meer in elkaar te passen.
De schrijfster en acteurs lieten zich inspireren in de buurt van Station Brussel-Zuid, het Internationale station waar zich onder de sporen een emballagebedrijf bevindt en waar de maaltijden worden ingepakt voor de Thalys en de Eurostar. In de muzikale performance zien we een vrouw die in dat emballagebedrijf werkzaam is. De vrouw probeert duidelijk te maken dat dit niet is wat zij zoekt, ze wil haar grenzen wel verleggen maar kan dit niet en zoekt hopeloos naar erkenning. Die lijkt ze te krijgen van een mislukt schrijver, echtgenoot van een Europarlementariėr. De schrijver verdenkt zijn vrouw van buitenechtelijke verhoudingen in het buitenland, misschien zelfs met de voorzitter van het Europarlement. Ook deze vrouwelijke Europarlementariėr is op zoek naar warmte en erkenning.

Dit relatie-epos is, enigszins verborgen, een aanklacht naar de zin en onzin van de Europese gemeenschap en het kostenvretende reizen tussen Brussel en Straatsburg. Maar ook de menselijke vervreemding en de continue zoektocht naar een veilige basis vormen de achtergrond. Er wordt onder andere gespeeld op de 11e etage van het Groothandelsgebouw aan het Stationsplein in Rotterdam, voorheen bioscoop Kriterion. De bouwput die het Rotterdamse Stationsplein al een aantal jaren is, vormt daarbij een extra decordimensie. In Amsterdam en Delft zullen eveneens verrassende locaties het decor vormen. Mede door de gekozen locaties is Rail Gourmet meer dan de moeite waard is.

Agenda   
Reageer
Naar overzicht theaterrecensies


Agenda Selectie

Stad

Tijd

Genre




© On Stage